Tammat


Junibackens Oksana (Sukuposti)

s. 14.5.2009. Musta, 102cm. Jälkeläisluokka: AB

Rosenhagas Henri Martin RS 441 m 102 cm s. 1997 SWE Timothy v. St. Geerhof Newton v. Dorpzicht
Rosie of Transy
Rosenhagas Agnes Lakris
Kompis Ines
Furunäs Gazette RS 3983 m 96 cm s. 1994 SWE Furunäs Fernando Rosafir of Transy
Furunäs Petronella
Furunäs Polkette Dulex
Furunäs Pomona

Näyttelytulokset

30.9.2013 Sipoo I 8,5-8-8,5-8-7,5-7,5-8-8-7,5-8-8
15.5.2011 Kokemäki I (SWE) luokkavoittaja
17.5.2011 Pori I 9-8-8-8-8=41p
2.6.2011 Sipoo I (SWE)
18.6.2011  Uusikaupunki I, Reserve CH-nuori, BIS3 (FIN) luokkavoittaja
8.9.2012  Mustiala I (NOR)
9.6.2013  Mynämäki I, LV, CH-tamma (GBR)
7.9.2013  Mustiala I (GBR)
22.9.2013 Eliittinäyttely Kirkkonummi 3/7


Indira III (Sukuposti)

s. 16.5.2005. Musta, 105cm. Jälkeläisluokka: AB

Olympus 129 SH rt 104 cm s. 1992 SWE Kärlingehults Orkan Bartje v. Bergharen
Dieltje v. Herveld
Billas Nelly Östertorps Danne
Goudbloempje v. St. Johanna
Afroditi RS 6132 m 99 cm s. 2000 SWE Dalton v.d. Voorstraat Newton v. Dorpzicht
Violetta v. St. Ruwaard
Katty Eric v. St. Zwarte Hof
Kitty

Näyttelytulokset

2008 Ruotsi G I 9-9-8-8-8=42p
17.9.2013 Littoinen I 9-8,5-8-9-7,5-7-7-8,5-7-8-8
2007 Premiering -9-8-8-8-7=40p
3.3.2007 Vartofta-8-8-8-8-7=39p
2008 Uddevalla-9-8-8-8-8=41p
9.3.2008 Frillesås-9-9-7-8-8=41p
13.9.2008 Mantorp-9-8-7-9-8=41p
11.9.2010 Turku II (SWE)
13.8.2011 Vermo I (GBR)
27.8.2011 Seinäjoki I (FIN)
3.9.2011 Mustiala I, LV, CH-tamma, BIS (GBR) Best of the Bests
18.8.2012 Vermo II (GBR)
6.7.2013 Kokemäki I (SWE)
11.7.2015 Mynämäki I (FIN)
15.8.2015 International ISPC Shetland Pony Show - mustat / black Ypäjä Silver
10.6.2017 Kokemäki II (NLD)


Pearl v´t Heut (Sukuposti)

s. 18.4.2000. Rautias, 100cm. Jälkeläisluokka: AB

Kristof v.d. Bolster S. 807629 HOL rt 92 cm s. 1995 NLD Adam v. Spuitjesdom Vorden Buddleia
Chatsworth Blossom
Felicia L.H. Tempo v.d. Zandkamp
Renate L.H.
Hermelinde v.'t Heut S. 110974 HOL rt 103 cm s. 1993 NLD Brain v.d. Kostersweide Rivo v. Baal
Tamara v.d. Zandkamp
Esmay v.'t Heut Luitenant v.d. Spoorlaan
Dyanne v.d. Rijdt

Näyttelytulokset

2006 Ruotsi9-9-8-8-8=42p
10.9.2012 Littoinen I 9-9-7-8-7=40p, laukka 7
26.8.2006 Bjärsjölagård-9-9-8-8-8=42p
2007 Önnestad CH-tamma, BIS9-8-8-8-9=42p
18.8.2012 Vermo I (GBR)
8.9.2012 Mustiala I (NOR)
15.8.2015 International ISPC Shetland Pony Show - Värilliset / coloured Ypäjä Silver, LV
veulenpremie 2000 twenterpremie 2002
2e premie 2003
1e premie Bergharen 2004


Goldy III (Sukuposti)

s. 24.6.2010. Musta, 103cm.

Furunäs Jotex RS 378 m 101 cm s. 1997 SWE Furunäs Fernando Rosafir of Transy
Furunäs Petronella
Furunäs Evelyn Plutus v. Dorpzicht
Furunäs Roxette
Smevallens Glory RS 6264 m 103 cm s. 2001 SWE Ytterhalls Kanon Watson v. Bunswaard
Ytterhalls Akleja
Agree v. Spuitjesdom Sinjeur v.d. Amstelhof
Jessica v. Vliek

Näyttelytulokset

14.5.2013 Pori II 8,5-8,0-8,5-8,0-7,0-6,5-6,5-6,5-7,0-7,0-7,5
18.8.2012  Vermo II (GBR)
8.9.2012 Mustiala I (NOR)
10.9.2012  Littoinen I 9-9-6-8-8=40p
9.6.2013  Mynämäki I (GBR)
7.9.2013 Mustiala I, LV, Reserve CH-nuori (GBR) Paras nuori tamma
22.9.2013 Eliittinäyttely Kirkkonummi 1/3
13.6.2015 Turku I (NLD)
31.10.2015 Loimaa I, LV (FIN)
17.2.2018 Shetlanninponien rotunäyttely Vaskio I (SWE) Champion tamma


Hekita (Sukuposti)

s. 29.5.1999. Rautias, 99cm. Jälkeläisluokka: AB

Center 109 SH tprt 106 cm s. 1994 SWE Dollman Kärlingehults Max
Dola v.d. Eikehof
Tanja v. Malenstein Putten Eduard v. St. Rodichem
Kerense v.t. Slot
Chiquita RS 3537 rn 104 cm s. 1994 SWE Almnäs Ulex SWE Paul v.d. Papenhoeve
Goldan Tammy
Vinette Almnäs Ra
Rosette

Näyttelytulokset

3.9.2007 Littoinen II 8-9-7-7-7=38
14.9.2002 Mustiala I (GBR)
25.9.2004 Mustiala II (GBR)
25.9.2005 Mustiala II (GBR)
22.7.2006 Metsämäki, Turku II (SWE)
7.6.2008 Turku II (SWE)
11.9.2010 Turku II (SWE)
13.6.2015 Turku III (NLD)
15.8.2015 International ISPC Shetland Pony Show - Värilliset / coloured Ypäjä Silver
17.2.2018 Shetlanninponien rotunäyttely Vaskio II (SWE)

Alba Nalini (Sukuposti)

s. 24.5.2015. Punarautias.

Junibackens Lotus 153 SH m 101 cm s. 2006† SWE Jolly Roger of Marshwood Gletness Rockall
Jolly of Marshwood
Furunäs Gazette Furunäs Fernando
Furunäs Polkette
Kölnäs Nora 1265 SH prt 100.5 cm s. 2007 SWE Almnäs Flis Jolly Roger of Marshwood
Pieta v. Kleynwijk
Kölnäs Angelick Gletness Rockall
Moniek v.d. Heide

Näyttelytulokset

14.2.2016 Vaskio II (FIN)


Tietoa siittolastamme

Ponikasvatusta jo vuodesta 2005. Kasvatamme rotutyypillisiä standardikokoisia shetlanninponeja.

Seuraa toimintaamme

Facebook
On tärkein tiedoituskanavamme, ja kaikkein ajantasaisin tieto myytävistä poneista ja tulevista tapahtumista löytyykin sieltä!

Kiitämme

Seuraavat kuvaajat ovat antaneet kuviaan käyttöömme :

Suvi Lerkki Laura Taimioja Kimmo Leppäkorpi Maura Tuomi/Vivian Roine Matilda Saarinen Pauliina Niemi Jenna Reijo Sara Karhu Anni Grönlund.

Yhteystiedot