Nuoret

Skärgårdens Vivaldi (Sukuposti)

s. 9.5.2015. Rautias.

Junibackens Playboy 255 SH m 101 cm s. 2010 SWE Humledals McRattan Wessel v.d. Amstelhof
Flower v. Bunswaard
Junibackens Diva Timothy v. St. Geerhof
Furunäs Gazette
Naomi v.d. Bloemhof RS 5764 m 96.5 cm s. 1998 NLD Friso v.d. Heuvelshof Asterix v. Dorpzicht
Zilvester v. St. Geerhof
Zereda v. St. Possemis Nero v.d. Olde Maten NLD
Titia v. St. Possemis

Näyttelytulokset

17.2.2018 Shetlanninponien rotunäyttely Vaskio I (SWE) Luokkavoittaja, Reserve Champion nuori, paras nuori ori

Alba Olga (Sukuposti)

s. 15.5.2016. Musta.

Ytterhalls Kanon 253 SH m 103 cm s. 1997 SWE Watson v. Bunswaard Stelmor of Transy
Rosada of Transy
Ytterhalls Akleja Rosson of Transy
Jessica v. Vliek
Junibackens Oksana 1264 SH m 102 cm s. 2009 SWE Rosenhagas Henri Martin Timothy v. St. Geerhof
Rosenhagas Agnes
Furunäs Gazette Furunäs Fernando
Furunäs Polkette

Näyttelytulokset


18.2.2017 Shetlanninponien rotunäyttely Vaskio II (SWE)
28.5.2017 Shetlanninponien rotunäyttely Sipoo II (FIN)
1.7.2017 Shetlanninponien rotunäyttely Pedersöre I (NLD) Luokkavoittaja, paras nuori tamma, Champion nuori, BIS2
29.7.2017 XL Kansallinen Poninäyttely Ypäjä I (GBR) LV, VV3, Paras FIN-nuori
30.8.2017 Tamma- ja varsanäyttely Littoinen I 8-8-7,5-8,5-8-8-7-9-8,5-8,5-7,5 (86.0 cm 87.0 cm )
17.2.2018 Shetlanninponien rotunäyttely Vaskio I (SWE) Luokkavoittaja, Champion nuori, Paras nuori tamma, BIS3

Alba Gilda (Sukuposti)

s. 12.6.2016. Musta.

Junibackens Playboy 255 SH m 101 cm s. 2010 SWE Humledals McRattan Wessel v.d. Amstelhof
Flower v. Bunswaard
Junibackens Diva Timothy v. St. Geerhof
Furunäs Gazette
Goldy III 1217 SH m 103 cm s. 2010 SWE Furunäs Jotex Furunäs Fernando
Furunäs Evelyn
Smevallens Glory Ytterhalls Kanon
Agree v. Spuitjesdom

Näyttelytulokset


28.10.2017 Shetlanninponien rotunäyttely Loimaa II (GBR)

Alba Organza (Sukuposti)

s. 16.5.2017. Musta.

Up to Date of Shetlane RS 731 m 103 cm s. 2004 NLD No Fear v.d. Römer Friso v.d. Heuvelshof
Heideroosje v.d. Römer
Flair v. Spuitjesdom Balade v.d. Römer
Opaal v. Spuitjesdom
Junibackens Oksana 1264 SH m 102 cm s. 2009 SWE Rosenhagas Henri Martin Timothy v. St. Geerhof
Rosenhagas Agnes
Furunäs Gazette Furunäs Fernando
Furunäs Polkette

Näyttelytulokset


Alba Tangerine (Sukuposti)

s. 22.5.2017. Musta.

Ytterhalls Kanon 253 SH m 103 cm s. 1997 SWE Watson v. Bunswaard Stelmor of Transy
Rosada of Transy
Ytterhalls Akleja Rosson of Transy
Jessica v. Vliek
Dalsgårds Tina m s. 2013 SWE Uron v.d. Römer Balade v.d. Römer
Melodie v.d. Römer
Dalsgårds Amelia D-Wendor v.d. Vuurbaak
Biola v.'t Hof

Näyttelytulokset


29.7.2017 XL Kansallinen Poninäyttely Ypäjä I (GBR)
26.8.2017 Shetlanninponien rotunäyttely Huittinen II (GBR)
28.10.2017 Shetlanninponien rotunäyttely Loimaa I (GBR) Luokkavoittaja, Reserve Champion varsa

Alba Nanda (Sukuposti)

s. 7.6.2017. Musta.

Ytterhalls Kanon 253 SH m 103 cm s. 1997 SWE Watson v. Bunswaard Stelmor of Transy
Rosada of Transy
Ytterhalls Akleja Rosson of Transy
Jessica v. Vliek
Kölnäs Nora 1265 SH prt 100.5 cm s. 2007 SWE Almnäs Flis Jolly Roger of Marshwood
Pieta v. Kleynwijk
Kölnäs Angelick Gletness Rockall
Moniek v.d. Heide

Näyttelytulokset


29.7.2017 XL Kansallinen Poninäyttely Ypäjä I (GBR) Luokkavoittaja, Rodun paras varsa

Tietoa siittolastamme

Ponikasvatusta jo vuodesta 2005. Kasvatamme rotutyypillisiä standardikokoisia shetlanninponeja.

Seuraa toimintaamme

Facebook
On tärkein tiedoituskanavamme, ja kaikkein ajantasaisin tieto myytävistä poneista ja tulevista tapahtumista löytyykin sieltä!

Kiitämme

Seuraavat kuvaajat ovat antaneet kuviaan käyttöömme :

Suvi Lerkki Laura Taimioja Kimmo Leppäkorpi Maura Tuomi/Vivian Roine Matilda Saarinen Pauliina Niemi Jenna Reijo Sara Karhu

Yhteystiedot